Staff List for 2023/24
Div | Grade | Teacher | |||
1 | 7 | Allen Furtado-afurtado@deltaschools.ca | |||
2 | 6/7 | Suneet Dhillon-suneetdhillon@deltaschools.ca | |||
3 | 5/6 | Kuvan Parhar-kparhar@deltaschools.ca | |||
4 | 5/6 | Adam D’Angelo-adangelo@deltaschools.ca | |||
5 | 5/6 | Nicole Lewis-nlewis@deltaschools.ca | |||
6 | 4/5 | Barb Klassen-bklassen@deltaschools.ca | |||
7 | 4/5 | Maneek Chahal-mchahal@deltaschools.ca | |||
8 | 3/4 | Satpaul Gill-satgill@deltaschools.ca | |||
9 | 3 | Devon Tracey-dtracey@deltaschools.ca | |||
10 | 2/3 | Alysen Bourhill-abourhill@deltaschools.ca | |||
11 | 2/3 | Ashley Zacharias-azacharias@deltaschools.ca | |||
12 | 1/2 | Victoria Chang-vchang@deltaschools.ca | |||
13 | 1 | Ann Ketchum-aketchum@deltaschools.ca | |||
14 | 1 | Lindsay Hannah- lhannah@deltaschools.ca | |||
15 | KN | Karen Bennet (M/TU/W)/Stacy Boyda (TH/F)- kbennet@deltaschools.ca, sboyda@deltaschools.ca | |||
16 | KN | Beth Delisle – bdelisle@deltaschools.ca | |||
Librarian | Tara Watson | ||||
LST –Div.10, 13, 14, 15, 16 | Eva Jung | ||||
LST –Div. 6, 9, 11, 12 | Cindy Reisinger | ||||
LST –Div. 2, 3, 7 | Kiran MacDonald (M-TH) | ||||
LST – Div. 1, 4, 5, 8 | Lisa Lovison | ||||
Principal | Mark Douangchanh | ||||
Vice-Principal | Darryl Penny | ||||
Admin Assistant | Jennifer Kupsch | ||||
Office Support | Megan Upjohn (T) | ||||
Counsellor | Sheldon Jawanda (T, W TH) | ||||
Psychologist | Mackenzie Saip (W) | ||||
ITT | Rebecca Kaplan (TU, W, TH-am) | ||||
ITT (R/H) /COI | Maninder Rai (M,TU-pm, W) | ||||
Band/Music | TBA | ||||
CYCW | Sonia Rundhawa | ||||
MultiCultural Worker | Rupinder Sidhu | ||||
Aboriginal Support | |||||
Deaf & Hard of Hearing | Anita Mok (TU-pm) | ||||
Speech Pathologist | Ruzzelle Gasmen (W) | ||||
Bright Minds Preschool | Homayra Teixera 778-387-0061 | ||||
Family Resource Centre (Family Place) | Dana Rose 604-999-8347 (M, TU-pm, W, TH) | ||||
Crossing Guard | Pam Bath | ||||
Lead Custodian | Kulwinder Parmar | ||||
Education Assistance | Mandpreet Dhillon, Alana Chupa, Tina Evanson, Gurinder Hundal, Krittika Hunjan, Bonnie Ostafiew, Preeti Rattan, Rui Teixera, Rasika Garmaralalage, Kirat Sanghera | ||||
Noon Hour Supervisors | Pam Bath, Rajni Chandok, Andrea Philips, Tahira Rashid, Holly Grossman | ||||